Categories: Okategoriserad

by Oscar Klemo

Share

Categories: Okategoriserad

by Oscar Klemo

Share

Välkommen till Restaurang K7 Travet i samband med Midsommartravet den 24 juni 2023!

Du hittar Restaurang K7 Travet på Skellefteåtravet! Den 24 juni slå Skellefteåtravet upp portarna för Midsommartravet och den anrika tävlingen Midsommarkransen!

Boka ditt bord till Midsommartravet via tickster. Klicka här för länken. Notera att vi inte tar emot bordsbokningar via Burträsk Värdshus/Kamvägen 7. Alla bord denna kväll bokas genom Skellefteåtravet.

Nya Restaurangen För 595:- får ni entré till evenemanget och tillgång till Nya Restaurangen där vi serverar en generös midsommarbuffé med kallskuret, småvarmt, grillat, dessertbord samt kaffebuffé. Ni får dessutom bästa platserna och tillgång till ett generöst dryckesutbud från vår bar.

Gamla Restaurangen tar vi inga bordsbokningar i. Där serverar vi en pubmeny inspirerad av vår verksamhet i Burträsk. Njut av bland annat Fish ’n’ Chips, Hamburgare, Räkmacka eller Caesarsallad. Först till kvarn får först mala.

Vi kommer även ha flera barer på markplan. En i Totohallen, en vid entrén till Nya Restaurangen och en på Uteserveringen.

Serveringsområdet 2023 är längst med hela gradängen utmed byggnadens längd. Medhavd alkohol är inte tillåten på området.

Stallbacken erbjuder mat till aktiva inom travsporten mellan 15:30 och 20:00. Vi har även viss fikaförsäljning och drycker.

 

 

Observera att ni måste ha löst biljett innan ni kan komma till restaurangerna denna dag! Biljetter köper ni via länken ovanför.

Observera att vi inte tar några kontanter i restaurangerna! Beställning av mat och dryck i Gamla Restaurangen och beställning av dryck i Nya Restaurangen sker antingen i baren eller via QR koder som finns utplacerade på alla bord. Beställning och betalning sker i telefonen och maten/drycken serveras vid bordet. Ni kommer behöva ange en e-postadress, detta är endast för att kvittot skall hamna rätt och vi kommer inte skicka någon marknadsföring till er om ni inte vill det.

I barerna accepterar vi Kortbetalningar och Swishbetalningar.

 

 

 

Related Posts

  • Nu är det snart dags för sommaröppet på Värdshuset! Vi öppnar den 25 juni och håller öppet fram till lördag 9 augusti. Nytt för i år är att vi kommer ha en något enklare meny och erbjuda ett caféutbud utöver vår vanliga meny. Kvällsmeny från klockan 16:00 Onsdagar 12:00-21:00 Torsdagar 12:00-21:00 Fredagar 12:00-22:00 Lördagar 12:00-22:00

  • Tjohej! Nu är det återigen dags för semester och semestern börjar bäst hos oss! Fredag den 4 juli ställer vi till med en Semesterfest på framsidan av Värdshuset! Vi har bokat scen, staket och band och fyller upp skafferierna och baren för en hejdundrande minifestival! Vi öppnar klockan 16:00 och erbjuder då en riktig after

  • Vi bjuder in till Mors Dagsfirande på Restaurang Kamvägen 7. Fira mor genom att bjuda ut henne på vår härliga Mors Dagsbuffé! Öppet 12:00-16:00 Buffén består av: Laxsida med dillpesto, Marinerad fläskfile, Potatisgratäng, Fetaostsallad, Aioli, Bearnaisesås, Dessertostar, Bröd och Smör Till dessert har vi herrgårdstårta och kaffe/té. Pris: 369:- per kuvert. Barn 0-4 Gratis, Barn

  • Välkommen till vårt påskbord 2025! Lördag 19 april dukar vi upp en påskbord/smörgåsbord med alla godsaker som hör svenska traditioner och påsken till. Likt vårt Julbord lagar vi all mat från grunden i vårt kök med kärlek och respekt för råvarorna. Vi öppnar klockan 12:00 och stänger kl 16:00 Ta med familjen, vännerna eller kollegorna